NEWSLETTER
Podaj swój e-mail, a nie przegapisz ciekawych wydarzeń w Akademii

ZAPROŚ ZNAJOMYCH
Podaj e-mail znajomej osoby, a otrzyma od nas zaproszenie do Akademii

ZGŁOŚ SZKOŁĘ
Podaj nazwę szkoły, do której chodzisz, a pojawimy się tam z propozycją zajęć

Fotorelacje z kulinarnych zajęć, półkolonii i obozów

Obóz w Bieszczadach

Obóz w Bieszczadach 30 Maj 2018

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu kulinarno-fotograficznego, który organizujemy w przepięknych, dziewiczych Bieszczadach. Dzieci podczas obozu przygotowują różne smakołyki oraz uczestniczą w zajęciach fotograficznych. Do tego jeździmy kolejką wąskotorową, pływamy po Jeziorze Solińskim, zdobywamy Połoninę Wetlińską i organizujemy mnóstwo innych atrakcji.

Obóz w Bieszczadach
Półkolonie letnie

Półkolonie letnie 10 Wrzesień 2017

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z czterech już edycji letnich półkolonii, podczas których dzieci przygotowują samodzielnie śniadania, obiady, a nawet pyszne, domowe lody i koktajle. Co roku nowe menu, nowe smaki i zapachy, a wszystkie przepisy opracowane przez naszego dietetyka. Pomiędzy gotowaniem dzieci spędzają miło czas na świeżym powietrzu i podczas warsztatów twórczych.

Półkolonie letnie
Półkolonie zimowe

Półkolonie zimowe 10 Marzec 2016

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z czterech już edycji zimowych półkolonii, podczas których dzieci przygotowują samodzielnie smaczne i zdrowe śniadania oraz obiady. W czasie 5-dniowych półkolonii w Akademii uczestniczą również w warsztatach artystycznych oraz licznych grach i zabawach.

Półkolonie zimowe
Owocowo-kolorowo

Owocowo-kolorowo 19 Wrzesień 2015

Po wakacyjnych półkoloniach i obozie w Bieszczadach od września rozpoczęliśmy nowy sezon zajęć kulinarnych dla przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Rok szkolny zainaugurowaliśmy torcikami morelowymi, potem pożegnaliśmy lato lodami malinowymi i poznaliśmy sezonowe owoce robiąc jesienną sałatkę z granatem, gruszkami i śliwkami. Starsze dzieci uczyły się też przygotowywać chrupiące paluszki drobiowe z sosem miodowo-musztardowym. A potem nadszedł czas na dyniowe wariacje.

Owocowo-kolorowo
Pierogi, mazurki i inne pyszności

Pierogi, mazurki i inne pyszności 25 Kwiecień 2014

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć, podczas których dzieci miały okazję samodzielnie zrobić majonez, konfitury czy też ulepić pierogi. Z okazji Walentynek przygotowywały elegancki obiad z piękną ogórkową dekoracją, a przed Świętami robiły żurek, faszerowane jajka i mazurka. W kwietniu zaś gotowaliśmy wiosennie z warzywami i kiełkami w roli głównej, a także robiliśmy pyszne cukiniowe babeczki, które w połączeniu z kakao i awokado wyglądały jak niedźwiadki.

Pierogi, mazurki i inne pyszności
Grudniowe spotkanie z Mikołajem i pieczenie pierników

Grudniowe spotkanie z Mikołajem i pieczenie pierników 15 Styczeń 2013

Zapraszamy do obejrzenia relacji z grudniowych zajęć, kiedy to dzieci samodzielnie przygotowały poczęstunek dla Św. Mikołaja, piekąc ciasteczka z makiem i ozdabiając je własnoręcznie utartym lukrem. Natomiast tuż przed Świętami mali kucharze mieli okazję upiec prawdziwe pierniki i powiesić je w domu na choince.

Grudniowe spotkanie z Mikołajem i pieczenie pierników
Muffinki i puzzlowe kanapki w Akademii Młodego Kucharza

Muffinki i puzzlowe kanapki w Akademii Młodego Kucharza 15 Październik 2012

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pieczenia zdrowych, razowych muffinek oraz przygotowywania puzzlowych kanapek. W takiej samodzielnie przygotowanej przekąsce nawet świeże zioła znikają bez słowa. Jak do tej pory sprawdza się w naszej Akademii zasada, że kiedy dzieci same gotują, to wszystko im smakuje.

Muffinki i puzzlowe kanapki w Akademii Młodego Kucharza

Aktywne Archiwum