NEWSLETTER
Podaj swój e-mail, a nie przegapisz ciekawych wydarzeń w Akademii

ZAPROŚ ZNAJOMYCH
Podaj e-mail znajomej osoby, a otrzyma od nas zaproszenie do Akademii

ZGŁOŚ SZKOŁĘ
Podaj nazwę szkoły, do której chodzisz, a pojawimy się tam z propozycją zajęć

Harmonogram zajęć

W naszej szkole gotowania dzieci i młodzież uczą się w grupach 15-osobowych dostosowanych do wieku uczestników. W każdej grupie wiekowej wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie, bez udziału rodziców. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i w grupie dzieci w wieku przedszkolnym trwają 1 godzinę zegarową, a w grupie dzieci szkolnych trwają 1,5 godzin, czyli 2 godz. lekcyjne. Rodzeństwo może uczestniczyć w zajęciach jednej grupy niezależnie od wieku.

Poniżej prezentujemy terminy regularnych zajęć oraz opis grup wiekowych. Do każdej z grup można dołączyć w dowolnej chwili na cykliczne zajęcia bądź jednorazowe pod warunkiem wolnych miejsc.

W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 728 328 503 lub za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Harmonogram zajęć kulinarnych na rok szkolny 2021/2022

Harmonogram zajęć kulinarnych 2018-2019

Grupa I - Mały Kucharz

Mali kucharze

Regularne zajęcia dla grupy wiekowej 4-6 lat:

  • PONIEDZIAŁEK, godz. 17:30-18:30
  • WTOREK, godz. 17:30-18:30

Grupa najmłodszych kucharzy, do której zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat.
Zajęcia dla przedszkolaków trwają 1 godzinę i podczas nich wprowadzamy dzieci w podstawowe tajniki gotowania uwzględniając możliwości koncentracji uwagi w znacznie krótszym czasie niż u dzieci starszych. Zajęcia są prowadzone dynamicznie z wieloma elementami ogólnorozwojowymi. Dzieci podczas wspólnego gotowania będą miały okazję wykonywać podstawowe działania matematyczne, nazywać kolory, kształty, poznają miary stosowane w kuchni i podczas zakupów, dowiedzą się, co znaczy "szczypta" i będą stopniowo poznawać coraz więcej różnych czynności wykonywanych podczas gotowania. Do tego wszystkiego będą mogły do woli korzystać z własnej wyobraźni i dekorować potrawy, a w czasie oczekiwania na smakołyki wezmą udział w różnych zabawach.

Grupa II - Młody Kucharz


Regularne zajęcia dla grupy wiekowej 7-9 lat:

  • ŚRODA, godz. 17:30-19:00

Regularne zajęcia dla grupy wiekowej 10-12 lat:

  • CZWARTEK, godz. 17:30-19:00

Na zajęcia w tych grupach zapraszamy dzieci w wieku szkolnym od 7 do 9 lat (klasy I-III) oraz od 10 do 12 lat (klasy IV-VI). Podczas wspólnego gotowania dzieci będą stopniowo uczyły się coraz sprawniej posługiwać różnymi kuchennymi akcesoriami, poznają zasady łączenia różnych składników, znaczenie przypraw. Dowiedzą się, dlaczego niektórych składników nasz organizm potrzebuje bardziej niż innych. Każde zajęcia będą też kulinarną podróżą w inne obszary wiedzy, jak np. geograficzne i historyczne pochodzenie potraw. Dzieci będą mogły eksperymentować i fantazjować, ucząc się interpretować przepisy lub tworząc własne kompozycje smakowe. Będą przygotowywać zróżnicowane dania, włącznie z pierwszymi próbami obróbki mięsa czy ryb.

Młody kucharz

Grupa III - Młody Szef Kuchni

Regularne zajęcia dla grupy wiekowej 13-18 lat:

  • PIĄTEK, godz. 17:30-19:00

To grupa najstarszych kucharzy, do której zapraszamy młodzież od 13 lat. Program tych zajęć dostosowaliśmy do dzieci, które mają już za sobą pierwsze kulinarne próby. Tutaj już w znacznie bardziej zaawansowany sposób korzystamy z urządzeń kuchennych, uczymy się technik szybkiego, ale bezpiecznego siekania i krojenia różnych produktów, poznajemy zasady przygotowywania smacznych potraw zarówno mięsnych czy rybnych, jak i wielu eleganckich smakołyków warzywnych i owocowych. Ponadto młodzież na tych zajęciach zachęcamy do samodzielnego tworzenia potraw i komponowania składników tak, aby zadowolić własne podniebienia, ale też wiedzieć co można zaproponować znajomym i gościom. Absolwenci tej grupy będą mogli śmiało wkroczyć w dorosłe życie i samodzielnie dbać o swój jadłospis.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć oraz rezerwacji miejsc za pomocą formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie pod numerem +48 728 328 503.