NEWSLETTER
Podaj swój e-mail, a nie przegapisz ciekawych wydarzeń w Akademii

ZAPROŚ ZNAJOMYCH
Podaj e-mail znajomej osoby, a otrzyma od nas zaproszenie do Akademii

ZGŁOŚ SZKOŁĘ
Podaj nazwę szkoły, do której chodzisz, a pojawimy się tam z propozycją zajęć

Lekcje edukacyjne dla szkół, przedszkoli i innych placówek

Akademia Młodego Kucharza to projekt edukacyjny adresowany do dzieci i młodzieży od 3 do19 lat. Główny cel to kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz przekazywanie dzieciom cennych  umiejętności kulinarnych przydatnych przez całe życie.

Akademia prowadzi regularne zajęcia, współpracując na bieżąco z przedszkolami, szkołami i innymi placówkami w ramach lekcji edukacyjnych, także w ramach projektu SZKOŁA W MIEŚCIE.

W naszym zespole pracują doświadczeni pedagodzy i dietetycy, którzy przygotowują przepisy będące kompromisem pomiędzy preferencjami dzieci, a zaleceniami żywieniowymi.

Tematyka lekcji: zdrowe odżywianie

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci samodzielnie przygotowują smaczne potrawy, a w międzyczasie rozmawiają z nami o zdrowych składnikach, przyprawach, ich pochodzeniu, smakach i zapachach. Na zajęciach poznają często nowe dla nich rodzaje zdrowych produktów (np. mąka pełnoziarnista, otręby, popping z amarantusa, kiełki fasoli mung), a przychodząc do nas regularnie są bardziej chętne do poznawania nowych smaków i próbowania rożnych potraw.

Z powodzeniem robiliśmy już z dziećmi spring rollsy, azjatycką wersję kurczaka z sałtką z ciecierzycy, arabskie falafele, jajeczne zapiekanki z warzywami, otrębowe bułeczki i wiele innych smacznych i zdrowych potraw.

Spotkania mogą być organizowane regularnie z tematyką dostosowaną do pór roku, świąt czy sezonowości warzyw i owoców.
Z chętnymi szkołami realizujemy też całoroczne lub półroczne projekty np. „Kulinarne ABC, czyli wiemy co jemy” i „Kulinarną podróż po świecie” - dzieci uczęszczają wówczas na nasze zajęcia raz w miesiącu realizując określony program kulinarno-edukacyjny.

Organizacja zajęć w praktyce

Zajęcia trwają ok. 1-1,5 godziny i prowadzimy je zarówno w kolorowej kuchni Akademii Młodego Kucharza, gdzie można przyjść z całą grupą lub na miejscu w przedszkolu, szkole czy innej placówce, gdzie przyjeżdżamy z całym wyposażeniem.

Dzieci na czas zajęć otrzymują wszystkie akcesoria niezbędne do gotowania. Składniki na zajęcia organizujemy także po naszej stronie. Na koniec zajęć dzieci otrzymują przepisy, żeby mogły pod okiem rodziców przygotować podobną potrawę w domu.

Stała współpraca z placówkami, czyli nasze referencje

Lekcje tego typu przeprowadzaliśmy już z powodzeniem w wielu przedszkolach i szkołach, a zatem wielu wychowawców i dyrektorów może zagwarantować, że są one sprawnie organizowane, a dzieci są bardzo zadowolone z zajęć. Dowodem na to jest też fakt, że w niektórych placówkach bywamy już systematycznie co 1-2 miesiące i przeprowadzamy zajęcia w różnych grupach wiekowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przykładowych zajęć, dostępnych na stronach niektórych szkół i przedszkoli (linki poniżej) lub w Galerii na naszej stronie internetowej.

Akacjowe Przedszkole - fotorelacja z zajęć kulinarnych

Przedszkole nr 9 - fotorelacja z zajęć kulinarnych

Kontakt i rezerwacje

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu omówienia zajęć dla konkretnej grupy wiekowej.

Rezerwacji można dokonać za pomocą formularza lub telefonicznie pod numerem +48 728 328 503. Zalecamy wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji terminu.