NEWSLETTER
Podaj swój e-mail, a nie przegapisz ciekawych wydarzeń w Akademii

ZAPROŚ ZNAJOMYCH
Podaj e-mail znajomej osoby, a otrzyma od nas zaproszenie do Akademii

ZGŁOŚ SZKOŁĘ
Podaj nazwę szkoły, do której chodzisz, a pojawimy się tam z propozycją zajęć

Akademia Młodego Kucharza w Opolu

Akademia Młodego Kucharza to pierwsza w Opolu szkoła gotowania, w której dzieci i młodzież podczas cotygodniowych zajęć, lekcji edukacyjnych, imprez urodzinowych i półkolonii uczą się gotować zdrowo i różnorodnie.

Akademia Młodego Kucharza z zewnątrzW Akademii Młodego Kucharza dzieci od 4 lat i młodzież do 18 lat uczą się w grupach 10-osobowych dostosowanych do ich wieku i biorą udział w zajęciach samodzielnie, bez udziału rodziców. Rodzeństwo może uczestniczyć w zajęciach jednej grupy niezależnie od wieku. Regularne zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 1,5 godziny lub 1 godzinę dla młodszych dzieci. Jest także możliwość dołączenia do grup w dowolnym momencie oraz udziału w pojedynczych zajęciach pod warunkiem wolnych miejsc.

W naszej kuchni gotujemy ze świeżych, pełnowartościowych składników i uczymy przede wszystkim zasad zdrowego odżywiania. Młodzi kucharze poznają tu smak i zapach różnych produktów i przypraw oraz dowiedzą się, kiedy jest sezon na określone warzywa i owoce. Jesteśmy przekonani, że nawet niejadek nie oprze się pachnącym potrawom, jeśli wcześniej sam je przygotuje. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci zaczynają jeść, jak same zaczynają gotować. Mamy nadzieję, że dzięki naszym zajęciom, dzieci będą wiedziały, jak wiele potraw można wyczarować z warzyw, owoców, różnego rodzaju kasz i innych składników, a szpinak wcale nie musi być niedobry. Dowiedzą się też, jak wykorzystywać moc przypraw i dodatków, aby uzyskać oryginalne danie i jak je podać, aby wyglądało elegancko. Zapewniamy, że pod naszym czujnym okiem każde dziecko stanie się prawdziwym smakoszem, a być może też szefem domowej kuchni. Rodzice będą zadziwieni, jak ich dzieci zmieniają się w doświadczonych kucharzy i w domu już samodzielnie bądź z ich niewielką pomocą przygotowują dania według poznanych przepisów bądź własnych pomysłów, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa i higieny.

Na zajęciach w Akademii Młodego Kucharza każde dziecko:

  • dowie się, jak zdrowo się odżywiać,
  • nauczy się dobrych manier i reguł savoir-vivre’u,
  • pozna zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni,
  • będzie kreatywnie myśleć i ćwiczyć wyobraźnię,
  • nabierze odwagi i pewności siebie, pracując samodzielnie i w zespole,
  • „odwiedzi” kraje całego świata oraz pozna ich kulinarne tradycje i zwyczaje,
  • rozszerzy swoje wiadomości z matematyki, historii, geografii i paru innych dziedzin,
  • będzie eksperymentować, uczyć się interpretować przepisy, ale też odchodzić od nich i tworzyć własne kompozycje smakowe.

A wszystko to w trakcie absolutnie wyjątkowych zajęć kulinarnych w kolorowej i bezpiecznej kuchni, stworzonej przede wszystkim z myślą o dzieciach zarówno tych najmłodszych 4- lub 5-latkach, jak i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wkraczającej pomału w dorosłe życie.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć dla poszczególnych grup wiekowych oraz rezerwacji miejsc telefonicznie pod numerem +48 728 328 503.

AKADEMIA MŁODEGO KUCHARZA to kopalnia wiedzy nie tylko kulinarnej.

Sami zobaczcie, czego się w niej uczy nasz MŁODY KUCHCIK.

Obszary edukacji w Akademii Młodego Kucharza